Multi Power2

j

Od: DTW.sk

}

14 júla, 2023

Riello UPS uvádza na trh Multi Power2, krok vpred v riešeniach UPS pre moderné infraštruktúry dátových centier

Evolúcia prvej generácie technológie Multi Power je inteligentnejšia, škálovateľnejšia a udržateľnejšia, čím sa zvyšuje latka energetickej účinnosti v modernom dátovom centre

Legnago, 10 May 2023. Vzostup digitalizácie, ako je internet vecí (IoT) a sociálne médiá, spolu s rastúcim prijatím cloud computingu a rozširovaním pripojených zariadení viedli k exponenciálnemu nárastu množstva údajov generovaných a uložených na celom svete. Tento prudký nárast generovania údajov viedol k zodpovedajúcemu nárastu dopytu po infraštruktúrach dátových centier (nevyhnutných na poskytovanie potrebného výpočtového výkonu, úložiska a sieťových kapacít na podporu obrovského množstva generovaných a spracovávaných údajov) a investíciám do nových technológií a inovácií na zvýšenie energetickej účinnosti, zníženie nákladov a zlepšenie výkonu.

Už takmer desať rokov modulárny rad Multi Power spoločnosti Riello UPS účinne chráni napájanie dátových centier a kritických aplikácií na celom svete. Vďaka niekoľkoročnej prítomnosti na trhu a mnohým inštaláciám nasadeným na celom svete je Multi Power uznávaný ako vysoko výkonný a ultra spoľahlivý systém. MultiPower2 je evolúciou tohto modulárneho zdroja UPS, ktorý ponúka bezkonkurenčnú účinnosť až 98,1%, vyššiu hustotu výkonu (viac ako dvojnásobok v porovnaní s predchádzajúcou verziou), jednoduchšiu integráciu do existujúcich a nových inštalácií, zvýšenú prevádzkovú účinnosť a globálnu flexibilitu.

V skutočnosti bol Multi Power2 navrhnutý tak, aby zvládol rastúce požiadavky sektora dátových centier na udržateľnú stratégiu dekarbonizácie s cieľom úspešne znížiť emisie uhlíka a zvýšiť energetickú účinnosť a zároveň poskytovať spoľahlivý výkon pre výpočtové prostredia s vysokou hustotou, vrátane stredných až veľkých dátových centier (tj Enterprise, Colocation, Hyperscale) a akýchkoľvek iných kritických aplikácií, kde je energetická kontinuita prvoradá.

Multi Power2 poskytuje vysoko flexibilné modulárne riešenie napájania, ktoré zaisťuje kontinuitu podnikania v každom prevádzkovom stave a je krokom vpred v každom aspekte systému, od jednotlivých výkonových modulov až po celú architektúru systému UPS, prechádzajúc cez inteligentnú modulárnu architektúru (SMA) spoločnosti Riello UPS, ktorá je výsledkom nového konštrukčného prístupu zameraného na hlboké prepojenie medzi všetkými komponentmi UPS.

Nové najlepšie výkonové moduly vo svojej triede, založené na najnovšej technológii karbidu kremíka (SiC), dosahujú bezkonkurenčnú účinnosť až 98,1% pri dvojitej konverzii ON LINE, poskytujú najlepšie napájanie kritických zariadení a zároveň minimalizujú prevádzkové náklady a energetické straty, znižujú požiadavky na chladenie a umožňujú kompaktnejšie, spoľahlivejšie a robustnejšie riešenia.

Prínosy v oblasti efektívnosti sú významné, čo vedie k úspore 58 ton CO2 a ročnej úspore účtov za energiu vo výške 39 tisíc EUR vypočítaných pri 400 V / 50 Hz / @ 50 % zaťažení pre MP2 1,6 MW systém UPS s výkonovými modulmi BLUE v porovnaní s priemernou účinnosťou 96 % UPS na trhu.

Flexibilita a škálovateľnosť technológie Multi Power2 znamená, že sa dá ľahko prispôsobiť akémukoľvek zvýšeniu zaťaženia a poskytuje prístup pay-as-you-grow, ktorý optimalizuje počiatočnú investíciu aj celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Rad pozostáva z MultiPower2 MP2, ktorý zvládne až 500 kW, a MultiPower2 M2S, ktorý je možné škálovať od 1000 kW do 1600 kW.

Rám MP2 môže obsahovať až osem modulov, zatiaľ čo M2S akceptuje až 30 modulov (podľa požiadaviek na napájanie a redundanciu kabinetu). Moduly sú navrhnuté tak, aby boli úplne nezávislé, vymeniteľné za chodu, mechanicky oddelené, aby bola zaručená celková spoľahlivosť systému, a so zabudovaným selektívnym odpojením na vstupnej aj výstupnej fáze. Bypass je modulárny a plne dimenzovaný podľa maximálneho výkonu systému (500 kW, 1000 kW, 1250 kW, 1600 kW), čo mu umožňuje odstrániť vyššie skratové prúdy.

Roberto Facci, obchodný riaditeľ Riello UPS, o tomto novom systéme hovorí: „Multi Power2 je evolúciou nášho modulárneho riešenia UPS, ktoré ponúka bezkonkurenčnú prevádzkovú účinnosť, vyššiu hustotu energie, jednoduchšiu integráciu a globálnu flexibilitu. Keďže svet sa čoraz viac spolieha na technológie a digitálnu konektivitu, priemysel dátových centier kladie čoraz väčší dôraz na udržateľnosť a postupy úspory energie a naše úsilie sa zameriava nielen na zníženie uhlíkovej stopy dátových centier, ale aj na zlepšenie ich efektívnosti a nákladovej efektívnosti, čím sa z dlhodobého hľadiska stanú udržateľnejšími.“ Modulárny rad Multi Power spoločnosti Riello UPS účinne chráni napájanie kritických aplikácií na celom svete už takmer desať rokov: nastal čas na nový vývoj napájania dátových centier s technológiou MultiPower2, ktorá poskytuje nielen vysokú úroveň celkového výkonu, ale ktorá zvyšuje latku efektívnosti UPS – INTELIGENTNÁ, ŠKÁLOVATEĽNÁ, UDRŽATEĽNÁ ochrana spoločnosťou Riello UPS.

Riello UPS je značka neprerušiteľných zdrojov napájania pre dátové centrá, elektromedicínske aplikácie, bezpečnostné a núdzové zariadenia, priemyselné procesy a komunikačné systémy, navrhnutá a vyrobená spoločnosťou RPS S.p.A., spoločnosťou so sídlom v Taliansku a súčasťou skupiny Riello Elettronica Group. RPS S.p.A. je lídrom v talianskom odvetví a pevne sa umiestnila medzi piatimi najlepšími spoločnosťami na svete v oblasti technologického výskumu, výroby, predaja a pomoci. Snaha o kvalitu, optimalizácia zdrojov a silná snaha o technologické inovácie spolu so serióznosťou, dôslednosťou a skúsenosťami robia z RPS S.p.A. spoločnosť schopnú uspokojiť potreby rýchlo rastúceho trhu. RPS S.p.A. má dva výrobné závody v Taliansku, 17 dcérskych spoločností umiestnených medzi Európou, Spojenými štátmi americkými, Spojenými arabskými emirátmi, Čínou, Indiou, Singapurom a Austráliou a prítomnosť vo viac ako 85 krajinách po celom svete, ktoré ponúkajú veľmi vysokú úroveň služieb zákazníkom.

Ďalšie informácie o spoločnosti a jej produktoch nájdete na stránke www.riello-ups.com

O autorovi

DTW.sk
Tím našich skúsených špecialistov realizuje projekty neprerušovaného napájania, inštaluje produkty a dodáva služby šité na mieru vašim požiadavkám, pričom zároveň dbá na osobný prístup a vašu maximálnu spokojnosť.

Podobné príspevky

Sledujte nás