🏠 Domov » Podpora » Prevádzka UPS On-line

Prevádzka UPS On-line

Popis a vysvetlenie režimov prevádzky záložného zdorja UPS On-line.

Normálna prevádzka

Záťaž je napájaná zo striedača cez usmerňovač/nabíjač, bez akéhokoľvek pripojenia záťaže na sieť 1. Všetok dodávaný výkon do záťaže pochádza zo striedača s dodržaním požadovaných tolerancií výstupného napätia a frekvencie.

Prevádzka z batérie

Striedač je napájaný z batérií. Záťaž je napájaná zo striedača.

Tento prevádzkový stav nastáva v prípadoch:

  • výpadku siete 1,
  • siete 1 mimo tolerancií.

Prevádzka pri preťažení alebo vypnutom striedači

Ak preťaženie presiahne kapacitu striedača (násobok prevýšenia menovitého prúdu závisí od výrobcu a modelu zdroja), záťaž je prepnutá priamo na napájanie zo siete 2 (obtok) cez statický spínač.

Toto prepnutie je vykonané automaticky a bez prerušenia napájania záťaže. Po určitej dobe nastane spätné prepnutie opäť bez prerušenia na striedač a obnoví sa normálna prevádzka. Ak preťaženie pretrváva, záťaž je opäť prenesená na obtok a takto sa cyklus opakuje. Niektoré zdroje obmedzujú počet prenosov na obtok a späť a zdroj zostane po niekoľkých opakovania zamknutý na obtoku. V takýchto prípadoch musí obsluha skontrolovať stav inštalácie, nájsť záťaž, ktorá spôsobuje preťaženie, odpojiť ju a zdroj opäť uviesť do normálnej prevádzky.     

Údržba a servis

Výkon údržby alebo servisu UPS je vykonávaný bez vypnutia záťaží pripojených na výstup UPS. Záťaž sa prenesie na sieť 2, následne na manuálny obtok a je napájaná zo siete 2 cez ručný (servisný) obtok. Batérie, ako ďalší zdroj energie musia byť od zdroja UPS odpojené, aby sa dosiahol beznapäťový stav vo vnútri zdroja UPS.

Nedozvedeli ste sa všetko alebo máte ďalšie otázky?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle +421 2 63532691 alebo prostredníctvom emailu: dtw@old.dtw.sk