Riello UPS Multi Power

🏠 Domov » Blog » Zdroje neprerušovaného napájania - UPS » Riello UPS Multi Power
j

Od: DTW.sk

}

27 júna, 2018

zariadenia od spoločnosti Riello-UPS

Nové výkonové moduly MPW obsahujú najnovšiu technológiu UPS. Vďaka trojstupňovému meniču s neutrálnym bodom (NPC) a regulácii vstupného napätia (PFC) zabezpečuje MPW najvyššiu úroveň výkonu z hľadiska celkovej účinnosti, faktora vstupného výkonu a harmonického vplyvu na zdroj napájania.

Pokročilá technológia

S cieľom optimalizovať celkový výkon konečného produktu, vývojové oddelenie Riello vytvorilo špecifický návrh určitých výkonových komponentov, vrátane modulov IGBT a súvisiacich zostáv. Namiesto použitia štandardných komponentov, ktoré sú na trhu ľahko dostupné, Multi Power obsahuje jednu optimalizovanú a spoľahlivú jednotku, ktorá zaručuje najlepšiu dostupnosť a celkovú účinnosť. Samotný modul napájania používa „princíp bezdrôtového prúdového prepojenia“, čo znamená minimalizáciu vzdialeností prúdového prepojenia medzi kartami, prúdovými komponentmi a konektormi.

Škálovateľnosť

Multi Power poskytuje komplexné, ľahko integrovateľné riešenia ochrany napájania pre datacentrá a všetky kritické IT aplikácie zodpovedajúce zvyšujúcim sa požiadavkám sieťového prostredia. Koncový užívateľ môže ľahko zvýšiť výkon, úroveň redundancie a samostatnosť batérií jednoduchým pridávaním ďalších výkonových modulov (Power Modul – PM), batériových jednotiek (Bartery Units – BU). K vybudovaniu systému sú k dispozícii tri rôzne skrine:

Napájacie skrine (2 verzie PWC) a skriňa na batérie. Napájacie skrine môžu obsahovať len výkonové moduly s výkonom 42 kW (PM42).

Ďalšia rozšíriteľnosť verzie 2 je realizovaná vertikálne pomocou výkonového modulu PM42:
• 42 až 294 kW v jednom napájaní (PWC 300)

Tiež je možné paralelne zapojiť až štyri kompletné napájacie skrine, čím sa zvýši kapacita vrátane redundancie:
• 294 až 1176 kW (s PM42)
V rámci jednej batériovej skrine je možné osadiť až do 36 jednotiek po 4 batérie. Paralelne je možné zapojiť maximálne 10 batériových skríň.

MPW je k dispozícii aj ako optimalizované riešenie, ktoré poskytuje kombináciu s tromi slotmi UPS Power Module a piatimi batériovými policami (Combo Cabinet).

Toto riešenie môže byť použité aj v oblastiach, ktoré vyžadujú minimalizáciu zabratého miesta a majú vysoké požiadavky na dostupnosť.

Vynikajúci výkon

  • Pokročilé technológie použité v MPW zaručujú maximálny výkon i v prípade záťaží s účinníkom 1 (kVA=kW), pričom k zníženiu výkonu nepríde ani vtedy, keď prevádzková teplota dosahuje 40 stupňov.
  • Vysoká účinnosť systému 96,5% pri prevádzke režimu on-line dvojitej konverzie. MPW dosahuje mimoriadnu účinnosť väčšiu ako 95% i v prípade zaťaženia na 20%.
  • Nízke vstupné harmonické znečistenie s takmer jednotkovým účinníkom a s nesmierne veľkým prevádzkovým rozsahom vstupného napätia (+20/-40%) znižuje náklady na investície.

Viaceré ovládacie prvky

  • Výkonové moduly nie sú riadené jedným unikátnym mikroprocesorom, ale tromi mikroprocesormi, pričom každý má odlišné a špeciálne úlohy.
  • Skriňa pre výkonové moduly je vybavená dvomi samostatnými mikroprocesormi, pričom jeden slúži na riadenie celkovej činnosti UPS a druhý na riadenie komunikácie s užívateľom.
  • Pre správu a prenos dát slúžia tri jednoúčelové zbernice.
  • Teplota všetkých hlavných komponentov v každom výkonovom module je neustále monitorovaná
  • V skrini pre výkonové moduly sú zabudované až štyri teplotné čidlá pre zabezpečenie konštantnej a efektívnej prevádzky.
  • Výkonový modul je vybavený tromi ventilátormi s reguláciou otáčok.
  • Batériová jednotka obsahuje špeciálnu ochranu a riadiaci systém na monitorovanie stavu každého batériového modulu a upozorňuje užívateľa na blížiaci sa problém.
obrazovka hlavného nastavenia a šípka ukazujúca na úsporu energie

Flexibilná modularita

Multi Power rastie horizontálne i vertikálne od 1 do 28 výkonových modulov s výkonom od 42 do 1176kW (vrátane redundancie) a tak isto rastú aj batériové jednotky (od 1 až do 10 skríň). Vďaka tomu možno systém kompletne rozšíriť a prispôsobiť akýmkoľvek požiadavkám. Modulárny koncept Plug & Play uľahčuje rozšírenie výkonu a nezávisle na ňom aj batériových modulov bez nutnosti výmeny existujúceho výkonového, alebo batériového modulu. Všetky výkonové moduly a kritické komponenty sú ľahko prístupné z prednej strany.

Flexibilita je tiež v jednoduchostí inštalácie a obsluhy zo strany používateľa.
Káble sú ľahko pripojiteľné z hornej, alebo spodnej strany. Mechanické úchyty, káblové priechody a umiestnenie svorkovnice (v strede skrine) sú prispôsobené tak, aby znížili dobu a náklady potrebné pre inštaláciu.

náčrt a ukážka pripojení pre MultiPower od spoločnosti Riello-UPS

Zdokonalená komunikácia

7-palcová dotyková LCD obrazovka, komunikačné sloty, relé karty spolu so špecializovanými servisnými portami zabezpečujú jednoduché nastavenie, ovládanie a monitorovanie UPS.
Rozhranie pre dohľad umožňuje použiť nasledovné protokoly: UDP, http/HTTPS, SMTP
Doplnením riešenia o kartu NetMan 204, môžete MPW integrovať do riešení pre správu a dohľad budov.

Možnosti

PRÍSLUŠENSTVODOPLNKY
SOFTWARENETMAN 204
PowerShield3MULTICOM 302
PowerNetGuardMULTICOM 352
Snímač teploty batérieMULTICOM 372
Vzduchový filter na predných dveráchMULTICOM 382
Krytie IP21MULTICOM 401
Programovateľná reléová doska MULTICOM 392MULTI I/O
MULTIPANELTVO

O autorovi

DTW.sk
Tím našich skúsených špecialistov realizuje projekty neprerušovaného napájania, inštaluje produkty a dodáva služby šité na mieru vašim požiadavkám, pričom zároveň dbá na osobný prístup a vašu maximálnu spokojnosť.

Podobné príspevky

Multi Power2

Druhá generácia Multi Power, inteligentnejšia, škálovateľnejšia a udržateľnejšia pre energetickú účinnosť v modernom dátovom centre.

preèítajte si viac

Sledujte nás