Záložný zdroj UPS s dlhou dobou zálohovania

🏠 Domov » Blog » Zdroje neprerušovaného napájania - UPS » Záložný zdroj UPS s dlhou dobou zálohovania
j

Od: DTW.sk

}

18 novembra, 2021

vchod do tunela v podvečerných hodinách

Záložný zdroj UPS pre núdzové a zabezpečovacie systémy vám umožní dlhé doby zálohovania vašich zariadení – až 24 hodín. Tieto napájacie zdroje napájajú stavby podliehajúce bezpečnostným normám požiarnej ochrany a tiež pre núdzové, zabezpečovacie, telekomunikačné či zdravotnícke systémy.

Pre kvalitné napájanie a dlhé doby zálohovania slúžia UPS s dobou zálohovania viac ako 1 hodina/ 3 hodiny/ 8 hodín až 24 hodín.
Zariadenia neobsahujú interný akumulátor. Batérie majú umiestnené v prídavných batériových moduloch. Vo výbave sú silné nabíjačky batérie.

Dlhú dobu zálohovania zabezpečujú akumulátorové batérie vyššej kapacity, aby boli schopné dodávať výkon do záťaže počas predĺžených výpadkov elektrickej siete. Záložný zdroj vie batérie nabiť dostatočným prúdom dodávaným zdrojom UPS. Nabíjací prúd je na úrovni cca 12% až 20% menovitej kapacity batérie.

UPS vhodné pre využitie v rámci núdzových a bezpečnostných systémov udržujú batérie v trvalo nabitom stave. V prípade výpadku sieťového napätia sa zariadenia automaticky pripoja k akumulátorom. Keď sa obnoví dodávka elektrickej energie, UPS začne automaticky akumulátory nabíjať. Centrálne bezpečnostné batériové systémy pre zabezpečovacie systémy sú vhodné pre automatické požiarne systémy, alarmové jednotky a detekčné havarijné systémy, zariadenia na odvod dymu, systémy núdzového osvetlenia, systémy detekcie oxidu uhoľnatého, špecifické bezpečnostné systémy rôznych citlivých oblastí.

UPS pre zabezpečovacie systémy – hlavné výhody?

Hlavnou výhodou je dlhá životnosť používaných akumulátorov. Okrem toho jednoduchá montáž a zapojenie. Nevyžadujú takmer žiadnu údržbu a ich prevádzka je plne automatická. Dokonca v miestnosti, v ktorej sú UPS umiestnené môžete využívať aj na iné účely, pretože negenerujú výpary, len ich musíte odvetrať.

Možnosti využitia v rámci zabezpečovacích systémov

Záložný zdroj UPS pre núdzové a zabezpečovacie systémy sa využívajú v obchodných centrách, biznis centrách a kanceláriách a bytových domoch. Na železničných staniciach, na štadiónoch a v rôznych športových centrách. Vo verejných budovách, inštitúciách, nemocniciach ako aj v priemyselných a výrobných objektoch.

Radi odpovieme na vaše otázky ohľadne typov UPS vhodných pre núdzové a zabezpečovacie systémy.

O autorovi

DTW.sk
Tím našich skúsených špecialistov realizuje projekty neprerušovaného napájania, inštaluje produkty a dodáva služby šité na mieru vašim požiadavkám, pričom zároveň dbá na osobný prístup a vašu maximálnu spokojnosť.

Podobné príspevky

Multi Power2

Druhá generácia Multi Power, inteligentnejšia, škálovateľnejšia a udržateľnejšia pre energetickú účinnosť v modernom dátovom centre.

preèítajte si viac

Sledujte nás