Záložný zdroj NextEnergy NXE

🏠 Domov » Blog » Zdroje neprerušovaného napájania - UPS » Záložný zdroj NextEnergy NXE
j

Od: DTW.sk

}

18 decembra, 2019

zariadenie od NextEnergy

NextEnergy NXE je najnovšou sériou UPS určenou pre kritické aplikácie. Táto trojfázová UPS ponúka technológiu dvojitej konverzie bez transformátora VFI SS 111, s integrovaným trojrozmerným dizajnom IGBT.

NextEnergy je navrhnutý tak, aby zvládal rastúce zákaznícke požiadavky na napájanie, vysokú účinnosť a nízke prevádzkové náklady. Vďaka efektívnemu systému riadenia zaručuje najvyššiu účinnosť aj pri čiastočnom zaťažení.

Jednotný účinník a jednoduchá aktualizácia systému z NextEnergy robia ideálne riešenie pre nepretržitú prevádzku akejkoľvek IT aplikácie.

Zdroj s nulovým dopadom na sieť

NextEnergy je navrhnutá s najnovšími technológiami s cieľom nielen zabrániť rušeniu v elektrickej sieti, ale tiež vyčistiť zdroj napr. od harmonických frekvencií generovaných nelineárnymi záťažami.
Vstupný AC / DC prevodník je založený na báze usmerňovača IGBT s použitím najnovšej 3-úrovňovej technológie.

Kľúčové funkcie:

 • vstupné skreslenie <3%
 • vstupný účinník 0,99
 • postupný štart usmerňovača (power walk-in)
 • funkcia oneskoreného spustenia na reštartovanie usmerňovačov pri obnovení napájania.

Vďaka programovateľnému maximálnemu vstupnému výkonu (kW alebo kVA) môže byť UPS NextEnergy inštalovaná v napájacích AC systémoch s obmedzeným výkonom, ako sú dieselové generátory alebo iné zdroje energie s obmedzením výkonu, ktorým potom dodávajú dodatočný požadovaný výkon z batérií (funkcia peak demand).

Vynikajúci výkon

 • Najnovšie technológie a použitie vysokokvalitných komponentov, umožňujú UPS NextEnergy dosiahnuť prvotriedny výkon a tiež schopnosť dodávať kapacitnú zaťaž, bez zníženia výkonu až do 40 °C, ktorá je vo väčšine dátových centier veľmi častá.
 • Vynikajúca účinnosť až do 97% v režime on-line dvojitej konverzie, ktorá dosahuje až 99% v pohotovostnom (stand-by) režime alebo v režime Smart active.
 • Jednotka používa metódu núteného vetrania na odvádzanie tepla produkovaného vnútornými komponentmi.

Zvláštna pozornosť je venovaná vetraciemu systému, aby sa zabezpečila najlepšia prevádzková úroveň a životnosť zariadenia. To je dosiahnuté vďaka automatickému ovládaniu rýchlosti ventilátora podľa konkrétnej úrovne zaťaženia.

Systém starostlivosti o batérie

Batéria je jednou z najdôležitejších súčastí UPS – zaisťuje správnu prevádzku v prípade výpadku siete. NextEnergy obsahuje všetky najnovšie funkcie na predĺženie životnosti batérií, udržiavanie efektívnej prevádzky batérií, ako aj indikovanie poruchy.
Rozmanitosť spôsobov nabíjania umožňuje používanie najbežnejších typov batérií a technológií dostupných na trhu, ako napríklad VLRA, AGM, GEL, NicCd atď.
Okrem flexibility batériových článkov umožňuje NextEnergy užívateľovi vybrať si najefektívnejšie riešenie pre požadovanú dobu zálohovania. Nabíjanie a vybíjanie batérií zabezpečuje konvertor STEP-UP / STEP-DOWN, čo znamená, že keď sú batérie nabíjané a sieť je dostupná, konvertor už nie je pripojený k zdroju. To znamená, že odoberaný prúd je prakticky nulový, čo vedie k výraznému zvýšeniu životnosti batérie.

Prevádzka bez uzemnenia

NextEnergy môže pracovať s uzemnením alebo bez neho. To je dôležitá vlastnosť na zníženie investičných a prevádzkových nákladov distribučného systému, kde je uzemnenie vytvorené oddeľovacím transformátorom blízko záťaže. Napríklad v modernom dátovom centre alebo kde sa neutrál nepoužíva vôbec. Hlavnou výhodou je zníženie nákladov na distribučné mechanizmy.

Jednoduchá inštalácia

 • Malý pôdorys skrine a plný prístup spredu pre všetky typy údržby poskytujú maximálny priestor pre inštaláciu a servis.
 • NextEnergy obsahuje štandardne horný a spodný káblový vstup, čím sa odstráni potreba použitia veľkých a nákladných vstupných skríň.
 • Vetranie smeruje spredu dohora, takže nie je potrebné zadné odvetrávanie.

Maximálna spoľahlivosť a dostupnosť

NextEnergy UPS môže byť paralelne spojená až s 8 jednotkami na zvýšenie kapacity alebo pridanie redundancie (N + 1).

Vzhľadom na to, typické zaťaženie sa môže pohybovať od 20 do 80%. Funkcia Efficiency Control System (ECS) optimalizuje prevádzkovú účinnosť celého systému podľa výkonu absorbovaného záťažou. To zaisťuje vyššiu celkovú účinnosť počas všetkých pomerov zaťaženia. Hot System Expansion (HSE) umožňuje pridanie ďalšieho záložného zdroja do existujúceho systému bez nutnosti vypnutia operačných jednotiek alebo ich prepnutia do bypass módu. To zaručuje maximálnu ochranu záťaže, a to aj počas údržby a rozširovania systému. UPS zabezpečuje maximálnu úroveň dostupnosti a odolnosti voči poruchám, vrátane porúch spojovacích káblov, kedy pokračuje v napájaní záťaže bez prerušenia, signalizujúc stav alarmu.

Pokročilá komunikácia

display s ukážkou zapojenia od NextEnergy

Interaktívna dotyková obrazovka

NextEnergy je vybavená 7″ grafickým displejom s dotykovou obrazovkou (800 x 480 pixelov), ktorá poskytuje informácie o UPS, meraní, priebehu napätia a prúdu, prevádzkovom stave a alarme v rôznych jazykoch.
Prednastavená obrazovka zobrazuje stav UPS, graficky znázorňuje stav rôznych komponentov (usmerňovač, batérie, invertor, bypass). Panel sa tiež používa na konfiguráciu a nastavenie parametrov UPS s 3 úrovňami bezpečnostného hesla podľa úrovne autorizácie.

Kompatibilita s najnovšími operačnými systémami vrátane:

 • Windows 7, 8
 • Hyper-V
 • Windows Server 2012, 2008 a predchádzajúce verzie
 • Mac OS X
 • Linux
 • VMWare ESXi
 • Citrix XenServer a mnoho ďalších operačných systémov Unixu.

Charakteristika:

 • Technológia: On-line
 • Elektrické vlastnosti: trojfázová
 • Aplikácia: priemysel, dátové centrá, zdravotníctvo, núdzové osvetlenie
 • Napätie: 415 V, 380 V, 400 V
 • Výstupný výkon kVA: 250 kVA (335,26 hp), 300 kVA (402,31 hp)

Hlavné výhody:

 • Vysoká účinnosť až 97% pri dvojitej konverzii
 • kW = kVA (pf 1) do 40 °C
 • UPS bez transformátora
 • Vysoká kapacita preťaženia
 • Interaktívna dotyková obrazovka
 • Plne ovládateľné spredu
 • UPS sú navzájom prepojiteľné

Funkcie NextEnergy:

Topológia invertora/usmerňovača On-line dvojitá konverzia
Vstup napätie [V] 380 – 400 – 415 V
rozsah vstupného kmitočtu [Hz] 45 / 65 Hz
účinník 1
pripojenie svorky
Výstup napätie [V] 380 – 400 – 415 V voliteľné
výstupný výkon [VA / Watty] 250 kW – 300 kW
rozsah výstupného kmitočtu [Hz] 50 nebo 60 Hz
účinník 1
preťažiteľnosť po dobu 1 min. 150%
Energetická účinnosť online [%] 97,00%
HE [%] 99%
Batérie typ VRLA AGM/GEL – stav každej sady batérií je monitorovaný riadiacou jednotkou
doba zálohovania podľa batériovej sady
menovité napätie [V] 480 V
Displej 7″ dotykový displej
Krytie IP IP20
Umiestnenie [rack / tower] Tower
Voliteľná doplnková informácia kontrola stavu batérií, software pre: Windows/Linux/Mac

O autorovi

DTW.sk
Tím našich skúsených špecialistov realizuje projekty neprerušovaného napájania, inštaluje produkty a dodáva služby šité na mieru vašim požiadavkám, pričom zároveň dbá na osobný prístup a vašu maximálnu spokojnosť.

Podobné príspevky

Multi Power2

Druhá generácia Multi Power, inteligentnejšia, škálovateľnejšia a udržateľnejšia pre energetickú účinnosť v modernom dátovom centre.

preèítajte si viac

Sledujte nás